Kuralları Koy Şifreyi Kur

yazdır / print
Şifre oluşturmak istiyorsunuz. Bu konuda neler yapabilirsiniz ? İnternette şifreleme olarak bir araştırma yapabilirsiniz. Bu konuya nerden girdim derseniz MASON ŞİFRELEME yöntemlerine rastladım ve her devletin ..kendine göre bir tekniği var sanırım. Yazıda, sözde, davranışta şifreler kullanıyormuş masonlar. İngiltere kraliçesinin etrafındaki yardımcılarıyla gizli bir anlaşma dili bulunduğunu tv de izlemiştim. Kraliçe gözlüğünü sol elinde tuttuğunda yardımcısına bir mesaj yollar, bastonunu üç defa yere tıkladığında bir başka mesaj yollar, çantasını sağ elinde tuttuğunda başka bir mesaj yollar. Halk anlamaz hiç.Farkına Varamazlar yollanan mesajların.

Bizim siyasetçilerin bu gizli dillerden haberleri var mıdır, bu gizli dili kullanırlar mı bilmem. Dünyada kullanıldığından eminim.Rahmetli Ecevit’in 1974 yılında Kıbrıs savaşının başında Amerika dan AYŞE TATİLE ÇIKSIN mesajını basından yolladığını ve ordumuzun bu şifre üzerine taarruzu başlattığını biliyoruz.

Masonlarında DUL KADININ ÇOCUĞUNA YARDIM ettikleri sözleri de YARDIM sinyali olduğu söyleniyor. Yardıma ihtiyaçları olduğunda, mahkemelerde, bir sıkıntı anında DUL KADININ ÇOCUĞUNA YARDIM cümlelerini konuşmasında mutlaka geçirir ve etrafında bir MASON BİRADER olup olmadığını kontrol ederlermiş.

Aksekililerin ve Kayserililerin de bir gizli ticaret dilleri olduğunu duymuştum. Komşu dükkana bir dolandırıcı müşteri gelirse komşusuna çaktırmadan mesaj yollanır. Dükkan sahibi bir sıkıntıda olduğunda komşusuna çaktırmadan mesajını yollar.

Peki bu şifreleme yazıda nasıl olur ?

Önce kuralı koyarsınız. Bu kuralı yazıya muhatap olanlar bilir. Bu yazı medyada yayınlanan bir makale dahi olsa yazıdaki gizli mesajı sadece muhataplar okur anlar. Binlerce okur o gazetedeki makalenin gizli yazısını anlamaz bile.

Bir deneme yapalım mı ?

Kural : Her cümledeki ikinci kelimeden mesaj oluştur.

Yazı :

Gazeteciler Ankara’da greve gittiler. Halk ulus olmaktan vazgeçemez. Okur gazetesinde nahoş haber sevmiyor. İzmir saat kulesi alsancak meydanında. Vizyonda üç silahşörler filmi var. Siyasette buluşalım diyen yok.

Gizli mesaj :

Ankara’da ulus gazetesinde saat üç buluşalım

Evet gördüğünüz gibi yaşamın içinde gizli yazıları, şifreleri anlamak görmek gerekiyor.

21 Aralık 2009 Pazartesi

UĞUR ÖZALTIN

Bir cevap yazın