Mafya Her An Sizi de Arayabilir!..

yazdır / print
Organ Mafyası yine hortladı. Her an sizi de telefonla arayabilirler. Peki kendimizi ve ailemizi nasıl koruyabiliriz..

Bugünün dünyasında her ne kadar yaşam koşullarımızı kolaylaştırıcı gelişmelerle sevinsekte, bir okadar da hayatımızı tehdit eden risklerle karşıkarşıya olmak la da üzücü..

Dünyada Sağlık alanındaki yetersiz denetimsizlik, İlim insanlarının ahlaken eğitimsizliği ve daha çok para kazanmanın getirdiği doyumsuzluk organ naklinde mafyayı doğurdu…
İş okadar çığırından çıktıki önceden tek tük yada gizli yapılan işler şimdi sıradanmış gibi konuşulur olaylar haline geldi.

Mafyanın gözü dönmüş artık sadece paraya bakıyor. Organ tedarikini ise en kolay gibi gözüken kalleşçe bir yol izleyerek, insan kaçırarak temin ediyor. Bunu nereden biliyoruz bangır bangır bağıran televizyon ve haber ajanslarından.

Onun için bu insan kaçakçılarına karşı devletin aldığı güvenlik önlemlerinin yanında bireysel güvenlik önlemlerinide kendimiz almalıyız.

Önce bir örnek olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
E maillerde dolaşan ve bir arkadaşın arkadaşının başına gelen olayı anlatmak istiyorum henüz e-maileine ulaşmayan dostlar için.

“Merhaba.

Aşağıda anlatılan olay, dün akşam iş çıkışında (21 Kasım), bir mesai arkadaşımızın başına geldi.

Emniyetten aradığını söyleyen bir erkek, polis olduğunu ve hemen bulunduğu yeri söylemesini ve orada beklemesini, emniyete götüreceklerini söylemiş. Ceylan’da çok panik olmuş ve otobüste olduğunu, eve gittiğini söyleyince, otobüsten inip, bulunduğu mevkiyi söylemelerini istemiş ve arkadan bir sürü telsiz sesleri filan gelmekteymiş.

Otobüste olan yaşlı bir adam inmemesini, gerekirse en yakın polis karakoluna gideceğini gelip oradan alın demesini söylemiş. Ceylan’da nişanlısını aramış ve otobüsten inmemiş. Nişanlısıyla Bağlar Karakoluna gitmişler ve durumu anlatmışlar. Polis bunun bir ORGAN MAFYASI ÇETESİ olduğunu Bulgaristan’dan geldiklerini ve Adana’ya yeni sıçradığını ve bu şekilde rast gele numara çevirerek kişileri telaşlandırıp kandırdıklarını ve tüm organlarını alıp, bir yere attıkları bilgisini vermişler. Arayan numara bilgileriPolise verilmiştir. Herkesin çok dikkatli olmasını istiyorum.

Bu konu çok ciddi ve önemli olup, tandığınız herkesi bilgilendirmenizi önemle rica ediyorum..

İyi çalışmalar, Latif KIZILTAŞ”

Gördüğünüz gibi daha öncede e-maillerde dolaşan buna benzer bir çok olay gibi organ mafyası sürekli taktik değiştiriyor. Hele de bulunamayan kayıp insanların ve çocukları da düşündükçe insan daha dikkatli olmamız gerekliliği önem kazanıyor..

Aile fertlerimizi hele hele de çocuklarımızı tanımadık yabancı insanlardan uzak durmaları konusunda mutlaka sıkı sıkı tembihlememiz gerekmektedir…

-Tanımadık insanların ortamında ne kadar kalabalık olursa olsun ikram edilen yiyecek ve içeceklerden uzak durmak,

-Okula, çarşıya, pazara gidip gelirken 1 ci ve 2 ci dereceli yakınlarımız dışındı kimsenin çağırıp bir yere götürmesine müsaade etmemeli,

-Telefonda tanımadığınız arayan kişinin ne tür bir istek ve yönlendirmesi olursa olsun kısa kesip itibar etmemek,

-Emniyet ile ilgili bir görüşme gerekiyorsa bizzat en yakın karakola giderek yardım isteme,

-Yakınlarınızı belirli sıklıklarla aramayı ihmal etmemek,

-Sık sık biribirimizi bu tür olaylara karşı uyararak, uyanık ve dikkatli olmak gerekmektedir.

-Aşırı iyi niyetli olmamak yardım severlikte bile dikkat etmek gerekir.

– İstanbul da yaşayanlar için hayatımız risklerle dolu….

-Geçti artık O eski Anadolu saflığı.. Lütfen uyanık olalım..

Bir cevap yazın