Oca 18 2008

Misyon | Corporate Mission

Published by

ONLINE BİLGİ İLETİŞİM AĞI SİTELER TOPLULUĞUNUN

VİZYON ve MİSYONU

“(doğru) bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır” ilkesinden yola çıkan Online Bilgi İletişim Ağı,  örtük bilginin açığa çıkarılması, ülkemizin literatür zenginliğine hizmet etmek, amacıyla sosyal bilim alanında ağırlıklı olarak akademik türde yazıların makalelerin paylaşımını sağlamayı amaçlamıştır. Online Bilgi iletişim Ağı Siteler Topluluğu oluşumlarımızdan www.yazarportal.com adresinden yayınlanan Türkiye İnteraktif Köşe Yazarı ve Yazar Poırtali Gazetemizin hak ettiği yeri edinmesiyle birlikte, öncelikle www.kentakademisi.com, sonradan Kent Akademisi dergimizin ingilizce açılımı olan www.jourac.com,özelde kent, çevre ve mimari olmak üzere genelde, sosyal bilimler alanında bilimsel makalelere yöneldi. Bu konuda 2010 yılından itibaren gelen akademik makalelerin ağırlığını dikkate alarak yayın yönetimi olarak sadece hakemli akademik bir dergi olmaya karar verdi.

FOCUS and SCOPE

Journal of Urban Academy is accepted an article in the areas of particularly urbanization, public administration, local government, political science, international relations, (local government) management science, law, urban planning, architecture, environment, environmental engineering, landscape, geography, human geography, statistics, business administration, economics, industrial engineering, labor economics, industrial relations, political history, religion/theology, religions history, art history, archaeology, history of civilization, etymology, transport, transportation, maritime, logistics, motor vehicles, traffic, communication, as well as disciplines such as literature, turkish language, personal development, human resources, ecology, renewable energy, environmental economics, defense, civil defence, internal/external security, public health, hospital management.

KENT AKADEMİSİ DERGİSİNİN VİZYON ve MİSYONU

Kent Akademisi, başta Online Bilgi İletişim Ağı Siteler Topluluğu kapsamında, Türk ve Dünya kültürüne doğru bilginin disiplinli ve bilimsel bir şekilde katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Yayın kapsamı olarak ta özelde kent, çevre ve mimari olmak üzere genel anlamda tüm sosyal bilimler alanlarında makaleler kabul ederek Türkiye ve Dünyadaki artan nüfus yoğunuğuna karşı kentsel daralmalara karşı bilimsel çözümler üretme kaygısı taşımaktadır. Bu konuda dergimiz, bir sivil toplum kuruluşu gibi hiç bir zaman kar amacı gütmeyi birinci amaç olarak görmemiştir.

 

ONLINE BİLGİ İLETİŞİM AĞININ TARİHÇESİ (Gelişim Süreci)

Online Bilgi İletişim Ağı 8 Ağustos 2001 tarihinde www.yahoo.com  dan alınan cjb.net uzantısıyla yayına başladı. 18 Ocak 2003 tarihinde www.ahmetfidan.com  alan adıyla ve kendi bağımsız sunucumuzla internete yerleşmiş olduk. 2003 tarihinden 8 Ağustos 2005 tarihine kadar aynı düzenlemeyle devam edildi. 8. Ağustos 2005 tarihinde bilgi iletişim ağımız yeni çehresine kavuşmuş oldu. 18 Ocak  2006 tarihinde, www.sunubank.com adresinden Türkiye’nin ilk Sunu Slayt Bankası Sunubank yayın hayatına girdi. 8 Ağustos 2006 tarihinde de www.ahmetfidan.com interaktif bilgi ve iletişim altyapısı oluşturuldu. ahmetfidan.com Ziyaretçi defterimizdeki yoğunluğu göz önüne alarak derhal 18 Ocak  2007 tarihinde www.bilgievreni.com  ve net uzantılı url adreslerinden forum sitemiz yayına girdi. 8 Ağustos 2007 tarihinde  www.yerelyonetim.net, www.siyasalforum.org, www.axatour.com, www.bilgiagi.net paralel zaman dilimlerinde yayın hayatına başladı. 18 Ocak 2008 tarihinde  www.ulusalbilinclenme.org, www.ulusalbilinclenme.com, www.bilinclenme.com , www.bilinclenme.org  url adreslerinden ULUSAL BİLİNÇLENME HAREKETİ’mizin sitesi,  yine paralel zaman diliminde (8 Ocak 2008 tarihinde), www.kentakademisi.com  ve net ile Kent Akademisi Dergimiz, Türkiye’nin Kent Kültürü ve Yönetimi sıfatıyla test yayınına başladı. 8 Ağustos 2008 tarihinde ilk sayısını yayınladı. 8 Ağustos 2008 tarihinde,  2007 de test yayınına başlamış olan Bilgi Ağı gazetemiz, www.bilgiagi.net, www.yazarportal.com, www.yazarportal.net, www.extrabilgi.com  www.extrabilgi.net  www.extraknowledge.com  www.yazibankasi.com, www.yazibankasi.net  url adreslerinden Türkiye’nin Köşe Yazarı Gazetesi ve Yazar Portali olarak fiilen hizmete girdi. 8 Ağustos 2009 tarihinde, www.bizajans.com  Online Groups, Online Bilgi İletişim, Tanıtım ve Medya Hizmetleri  sitemiz hizmete girmiştir. 18 Ocak 2010 tarihinde web gazetemiz, www.gazeteweb.net url adresinden Türkiye’nin İlk Video Röportaj Portali olarak   test yayınına başladı.

Son dönemde, Yazar Portal Sitemizin İngilizce Sürümü olarak düşündüğümüz, www.authorport.com 2010 yılında yayına başlamıştır. Bir dönem yayın yapan gazetemiz, Türkiye’de ingilizce yazı yazabilecek yazar sayısı eksikliğinden yayını askıya alınmıştır. Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneğimizin Resmi Web sitesi olarak www.kasyad.com ve www.kasyad.org  yayın hayatına girmiştir. Karadeniz Doğa ve Çevre Derneği‘mizin Resmi İnternet Sitesi olarak www.kadoced.com, ve www.kadoced.org yayın hayatına başlamıştır. En son, 2017 yılında ise, Karadeniz Eğitim ve Araştırma Vakfı’mızın Resmi Web Sitesi olan www.karav.org adresi satın alınmıştır.

Dr. Ahmet FİDAN

BİLGİ AĞI SİTELER TOPLULUĞU YAYIN YÖNETİMİ ADINA

——–oooOOOooo——-

ONLİNE BİLGİ KÜLTÜR SANAT İLETİŞİM AĞI SİTELER TOPLULUĞU OLUŞUMLARI:

TÜRKİYE’NİN İNTERAKTİF KÖŞE YAZARI GAZETESİ ve YAZAR PORTALİ

www.bilgiagi.net  www.yazarportal.com

www.yazarportal.net  www.extraknowledge.com   www.yazibankasi.comwww.yazibankasi.net

KENT AKADEMİSİ / KENT KÜLTÜRÜ ve YÖNETİMİ DERGİSİ

www.kentakademisi.com / www.kentakademisi.net / www.yerelakademi.com

TÜRKİYENİN İLK SUNU SLAYT BANKASI

www.sunubank.com

ULUSAL BİLİNÇLENME HAREKETİ

www.ulusalbilinclenme.org / www.ulusalbilinclenme.com  www.bilinclenme.com www.bilinclenme.net www.bilinclenme.org

TÜRKİYE’NİN İNTERAKTİF EĞİTİM ve KÜLTÜR PLATFORUMU

www.bilgievreni.com / www.bilgievreni.net

TÜRKİYE’NİN YEREL YÖNETİM PORTALI

www.yerelyonetim.net

İ.Ü. SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ ÖZERK FORUMU

www.siyasalforum.org

POPÜLER DOMAİN PORTALI

www.isimpazari.net

TÜRKİYE’NİN TURİZM PORTALI

www.axatour.com net, org, eu, www.axatur.com net org

TÜRKİYE’Nİ VİDEO RÖPORTAJ PORTALİ

www.gazeteweb.net

ONLİNE GROUPS / ONLİNE BİLGİ İLETİŞİM REKLAM TANITIM Ve MEDYA HİZMETLERİ

www.bizajans.com

AHMET FİDAN’IN KİŞİSEL RESMİ WEB SİTESİ

www.ahmetfidan.com  www.ahmetfidan.net www.ahmetfidan.info

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.