Misyon | Mission

ICAM | INFORMATION, COMMUNICATION,

CULTURE, ART and MEDIA NETWORK’S MISSION

________________________________________________

BİLGİ, İLETİŞİM, SANAT ve MEDYA HİZMETLERİ YAYIN GRUBUNUN

VİZYON ve MİSYONU

“(doğru) bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır” ilkesinden yola çıkan Bilgi İletişim Sanat ve Medya Hizmetleri,  örtük bilginin açığa çıkarılması, ülkemizin literatür zenginliğine hizmet etmek, amacıyla ağırlıklı olarak sosyal bilim alanında akademik türde yazıların makalelerin paylaşımını sağlamayı amaçlamıştır.

Bilgi, iletişim, Sanat ve Medya  Hizmetleri Yayın Grubu:

www.icamnetwork.net,  www.yazarportal.comwww.kentakademisi.com, www.jenas.orgwww.sunubank.com, www.yerelyonetim.netwww.ulusalbilinclenme.comwww.axatour.comwww.ahmetfidan.comwww.kasyad.comwww.kadoced.comwww.karav.orgwww.gazeteweb.netwww.bilgiagi.netwww.yazarportal.net, www.kentakademisi.net,  www.jourac.com,   www.jourac.net,  www.ulusalbilinclenme.orgwww.kadoced.orgwww.bizajans.comwww.bilinclenme.com, www.bilinclenme.org, www.bilinclenme.net, www.bilgievreni.com, www.siyasalforum.com, www.axatour.org, www.axatour.net, www.ahmetfidan.net,  www.kadoced.orgwww.kasyad.org.

www.kentakademisi.com ve İngilizce açılımı olan www.jourac.com,özelde kent, çevre ve mimari olmak üzere ağırlıklı olarak sosyal bilimler alanında bilimsel makalelere yöneldi. Bu konuda 2010 yılından itibaren gelen akademik makalelerin ağırlığını dikkate alarak yayın yönetimi olarak sadece hakemli akademik bir dergi olmaya karar verdi. 2017 yılından itibaren de Uluslararası Hakemli Dergi formatında yayınlanmaya devam etti. Halen bu yapı ile 13 yıllık yayın tecrübesini geliştirerek devam etmektedir.

FOCUS and SCOPE

Journal of Urban Culture and Management accepts articles in the areas of particularly urbanization, public administration, local government, political science, international relations, (local government) management science, law, urban planning, architecture, environment, environmental engineering, landscape, geography, human geography, statistics, business administration, economics, industrial engineering, labor economics, industrial relations, political history, religion/theology, religions history, art history, archaeology, history of civilization, etymology, transport, transportation, maritime, logistics, motor vehicles, traffic, communication, as well as disciplines such as literature, turkish language, personal development, human resources, ecology, renewable energy, environmental economics, defense, civil defence, internal/external security, public health, hospital management.

KENT AKADEMİSİ DERGİSİNİN VİZYON VE MİSYONU

Kent Akademisi, başta Online Bilgi İletişim Ağı Siteler Topluluğu kapsamında, Türk ve Dünya kültürüne doğru bilginin disiplinli ve bilimsel bir şekilde katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Yayın kapsamı olarak ta özelde kent, çevre ve mimari olmak üzere genel anlamda tüm sosyal bilimler alanlarında makaleler kabul ederek Türkiye ve Dünyadaki artan nüfus yoğunuğuna karşı kentsel daralmalara karşı bilimsel çözümler üretme kaygısı taşımaktadır. Bu konuda dergimiz, bir sivil toplum kuruluşu gibi hiç bir zaman kar amacı gütmeyi birinci amaç olarak görmemiştir.

Bir cevap yazın