Eki 28 2009

Dişinizi Sıkın: Avast Antigribal Virüs Paketi Kapıda

Published by at 00:05 under Ahmet FİDAN (Yrd.Doç.Dr.)

yazdır / print
Yeni Bir Sektör Doğuyor: Hastalık Pazarlaması(!)

Onyıllardır bilgisayarlarımızın kötü emellilere karşı korunması için virüs programları satın alıyorduk. Sanırım çok yakında sektör daha da gelişecek ve insanları bütün gribal virüslere karşı koruyacak robot yazılımları satın alacağız.  Üretilen bu nano robotiks yazılımlar, damardan enjekte edilerek vücuda yerleştirilecek.

Korsan yazılımlı robotlar vücudu zehirleyecek veya bir iş yapmayacak. Eğer nanorobotların lisansı biterse, vücudumuzun en istemediğimiz yerinden bu robotlar gün yüzüne çıkacak ve kendini imha edecek.

Tabi biraz daha sabretmek gerek. Çünkü şu an bilgisayarlardaki anti virüs yazılımlarıyla tıptaki antivirüs çözümleri farklı kimyevi maddelere sahipler. Birisi organik çözümler birisi de inorganik çözümler. (metal ve sentetik)

Bir çok sağlık uzmanı veya doktorlar  tarafından domuz gribinin diğer grip ile arasında (gribin şiddeti ve olumsuz etkisi bakımından) bir fark olmadığı ortaya konulmaktadır. durum böyle olunca, bunca küresel kampanyalar haliyle insanları, öküzün altındaki buzağayı bulmaya itiyor.

Bu Kampanyaların Sonu Yoktur Olamaz. Bu Kampanyalar Grip Pazarlaması Sektörü İçin Bir Başlangıçtır:

Bu günkü küresel gribal kampanyalar önümüzdeki her yıl artarak devam edecektir. Önce kuş gribi virüsü, sonra kırım kongo virüsü, sonra domuz gribi virüsü, sonra, dünya üzerindeki bütün hayvanlar sırayla virüse bulaştırılıp insanlara bela edilmek için piyasaya sunulacaktır.

Virüs pazarlaması için, bütün hayvanlar bittikten sonra, sanırım dünyada bölge bölge ülke ülke özel tanımlanmış gribal virüs yazılımları üretilecektir. Pek tabi ki bu yazılımlara karşın anti virüsler aradan yarım veya en fazla bir yıl geçtikten sonra piyasaya sunulacaktır.

Bunun sonu mu? Bu sektörün sonu görülmüyor. Sektörün kıyamete kadar her yıl gittikçe gelişmek kaydıyla çok daha hızlı olarak büyüyecektir.

Sonuç: İnsanların para kazanma hırsının sınırı yok malesef. Bari gidin başka alanlarda bu açlığınızı tatmin edin dememiz ise beyhude bir dilekten ibarettir. Yapacağımız tek şey, bu vahşi iğrenç kapitalistleri Allah’a havale etmek, ve bireysel hayatımızı bunlara malzeme oluşturacak ve bunların ekmeğine yağ sürmeyecek şekilde  BİLİNÇLİ yaşamamızdır.

Akıllı ve sağlıklı günler temennilerimle. Esen kalın.

Not:

Bu yazı, www.bilgiagi.net, www.bilgievreni.com, www.kamudanhaber.com, www.haberanaliz.net, www.siyasalforum.net, www.gunesgazetesi.net, www.gercekgazete.web.tr, ile, Gerçek Gazete, Balıkesir Demokrat, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

8 responses so far

8 Responses to “Dişinizi Sıkın: Avast Antigribal Virüs Paketi Kapıda”

 1. Halil DAĞon 28 Eki 2009 at 00:09

  Hocam bütün mesele, üretecek ürünü kalmadığı için krize giren kapitalizme ürünleri pazarlaması kolay sektörler yaratmaktır.
  Sözkonusu olan can ise sıkıysa almayalım.
  Hele bir de çocuklar sözkonuysa değmeyin kapitalistin keyfine… Çünkü mecbursun, riske giremezsin…

 2. ahmet fidanon 28 Eki 2009 at 00:24

  En son cümlemde de belirttiğim gibi, bunlara çanak tutacak davranışlardan kaçınıp her alanda yaşamımızı bilinçli olarak yaşamalıyız.

 3. Halil DAĞon 28 Eki 2009 at 00:41

  Hocam,
  Ancak çok iyiniyetli olduğunuzu düşünüyorum.
  Nedenine gelince;
  Bilinç…
  Bu mucizevi kelimeye bizim topraklarımızda rastlamak ne kadar mümkün ki?
  Yani sömürü bizim toplumun kaçınılmaz alınyazısıdır.
  Gerisi de sömürenin insafına kalmış artık…

 4. beril.dilsizon 28 Eki 2009 at 17:08

  Çok güzel bir konuya değinmişsiniz hocam,insanlar kukla yönetenler kukla oynatıcısı olduğu sürece, her krizden yeni bir iş sahası ortaya çıkar. Bu da hastalık yaratma sektörü:) Umalım da gelişmekte olan ülkelerin nüfusunu azaltarak, insanları öldürerek rant elde etmeye çalışmayı kessin gizli güçler..

 5. Uğur ÖZALTINon 28 Eki 2009 at 17:44

  Evet maalesef kapitalist zihniyet zıvanadan çıkmıştır, gözü dönmüş bir şekilde ölü-diri demeden herkesi soyup soğana çevirmekte.

  Hastalık icat et ve aşı pazarla olayı daha da artacaktır. Allah yardımcımız olsun

 6. Vildanon 29 Eki 2009 at 18:20

  Kapitalist zihniyet herzaman vardı bundan sonrada olmaya devam edecek.Önemli olan sömürge ülke olmaktan kurtulmak.Sömürgeyseniz üzerinizde daha çook şeyler denenir.Bu kapitalist zihniyete karşılık biliçli toplum yaratarak zararlarını aza indirebiliriz.Toplumu bilinçleştirerek nasılmı sömürgelikten kurtulunur? Hiç birşey söylemiyorum! son seçim sonucu sözün bittiği yer.Ben hiç kapitalismi bukadar acı hissetmemiştim.

 7. Vildanon 29 Eki 2009 at 18:35

  Ben hiç kapitalizmi bu kadar acı hissetmemiştim.Niye kapitalist zihniyete kızıyoruz ki? Sömürge toplum olmaktan kurtulamazsanız kapitalist zihniyet güçlenerek sizi kullanmaya devam edecektir.Hemen aklıma Aziz Nesin’in bir cümlesi geldi, yazmayayım şimdi aptal olmayanlara ayıp olmasın.Yazılacak çok şey var ama susuyorum!kızgınım kırgınım bu topluma.Farkındalıklık çok önemlidir insan hayatında.Toplumun çoğu sömümürülmeyi kabullenmiş; sorarsan kimse mangalda kül bırakmıyor.Ama görünen köyde klavuz istemiyor.Son seçim sonuçları sözün bittiği yer.

 8. Halil DAĞon 29 Eki 2009 at 20:00

  Bir atasözümüz vardır:
  Sen eşek olmaya razıysan sırtına semer vuran çok olur diye.
  Söz meclisten dışarı ama maalesef ulusal meclisten içeri girmiş durumda…

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.