Gazi Engelliler

yazdır / print
Bugün niyetim 3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle engellilere yönelik bir makale yazmaktı. Ama akşam televizyonda haberleri izlerken gördüğüm haber bana bu yazıyı yazmaya sevk etti. Haberde geçen yıl Irakta Amerika .başkanına ayakkabı fırlatan gazetecinin, Fransa da yine bir Iraklı tarafından ayakkabılı fırlatma olayını veriyordu. Hatta ben bu gazetecinin bu asil davranışını İzmir de Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin e benzetmiştim. Yunan işgaline ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin oracıkta şehid olmuştu.

 Iraklı gazeteci Amerikan başkanına ayakkabı fırlattığı için bir başka Iraklının ayakkabılı saldırısına uğruyor. Aman Allahım bu ne büyük bir acıdır. ABD Irak ın neredeyse ırzına geçti. Binlerce insanı katletti. İşgalci bir devlete ayakkabı fırlatma cesaretini gösterip dünyaya bravo dedirten bir cesur yüreğe, bir ABD yaltağı Iraklı, o asil gazeteciyi protesto ediyor. Allahım bu ne nam-ı körlük, bu ne hainlik, bu ne şerefsizlik, bu ne soysuzluk, bu ne kafirlik ?

 Aklıma kurtuluş savaşımızda yaşanan hazin olaylar geldi. Yunanlılarla ortak hareket eden yerli işbirlikçi soysuzlar askerlerimizin yerlerini yunanlılara ulaştırmışlar, kadınlarımızı kızlarımızı yunan askerlerinin koyunlarına sokmaya uğraşmışlar, bir çok cephaneliğin yerlerini yunanlılara söylemişlerdir. Bu nam-ı kör köpekler yunanlıların İzmir de denize dökülüşünden sonra darağaçlarında ihanetlerinin bedellerini ödemişlerdir.

 Bugün 3 aralık dünya engelliler günüdür ve bu iki konu zihnimde birleşmiş ve şöyle bir cümle oluşmuştur. Savaş mağduru engelliler bugün çok daha yastadır, kalpleri çok daha acılıdır. Vatanları için bedenlerini, ellerini,kollarını,ayaklarını,gözlerini,kulaklarını feda ederek engelli olanlar hain teröristlerin davul zurnalarla karşılanışlarını nasıl seyrettiler acaba ?

 Ülkesini işgal edenle bir olup o asil gazeteciye ayakkabı fırlatan hain Iraklı ile gazilerinin gözüne soka soka habur karşılamaları yapanların yada 80 yıl önce yunanlılara yaltaklık yapanların aralarında nefark var ki ? Iraklı engelli gaziler, ABD işgalinde ABD

askerlerinin ırzına geçtiği kadınlar ABD başkanına ayakkabı fırlatan o şerefli gazeteciye Fransa da basın toplantısında ayakkabı fırlatan hain Iraklının haberini televizyonda seyrederlerken neler düşündüler acaba ?

Gazi engellilerin ENGELLİLER GÜNÜNÜ can-ı gönülden kutlarım. Acılarınızı hissediyorum bunu bilin lütfen.

02 Aralık 2009 Çarşamba

UĞUR ÖZALTIN

Kaynak :

BUSH’A AYAKKABI FIRLATAN GAZETECİYE AYAKKABI FIRLATILDI…

Bu kez Zeydi’ye fırlattılar

Irak’ta Bush’a ayakkabı fırlatan gazeteci Muntazar El Zeydi’ye katıldığı toplantıda bir Iraklı tarafından ayakkabı fırlatıldı

ABD Başkanı George W. Bush’a ayakkabı fırlattığı için 8 ay tutuklu kalan Iraklı gazeteci El Zeydi’ye Paris’te ayakkabı atıldı. Basın toplantısı sırasında kendisini ‘sürgündeki Iraklı gazeteci’ olarak tanıtan bir kişi, kısa süre konuştu ve El Zeydi’yi ‘diktatörlüğün yandaşı’ olmakla suçladı. Iraklı, ‘Senin yüzünden Irak bu hale geldi’ dedi. Daha sonra bu kişi ‘Al, bu ayakkabı da senin için’ diye bağırarak ayakkabılarından birini Zeydi’ye fırlattı. Ayakkabının isabet etmediği El Zeydi salondan çıkarılırdıktan sonra yaptığı açıklamada, ‘Ben ayakkabıyı bir Iraklıya değil, işgale fırlatmıştım’ dedi. BASIN

Bir cevap yazın