Güldal Mumcu CHP Genel Başkanlığına Yakışıyor

yazdır / print
2005 yılında Ekşi sözlükte bir üye bakın Güldal Mumcu hakkında ne yazmış –memleketin yetistidigi yigit kadinlardan biri, kadin gibi kadin, guclu kadin… neden birbirlerine asik olduklarini anlamak hic de zor degil…

Uğur Mumcu gibi bir Savaşçının eşi olmak kolay değil. Araştırmacı gazeteciliğin hakkını veren bir isimdi rahmetli. 22 Ağustos 1942 doğumlu Uğur Mumcu ve 20 Eylül 1951 doğumlu Güldal Mumcu. Astrolojik açıdan bakarsanız birbirlerini tamamlayan iki yapı. Uğur Mumcu Aslan burcunun 29. derecesinde, Neptün, mars ve Merkür gezegenleri 2. evi olan Başak evinde. Yani hayallerini, cesaretini, fikirlerini sahiplendiği, kazanım saydığı tüm değerleri Başak burcu ile ilintili.

Güldal Mumcu ise 20 Eylül doğumlu yani 27. dereceden Başak burcu. Güneşi, Merkür ve Venüs’ü Başak burcunda. Çok tutarlı bir kişilik yani. Ayrıca Mars ve Plüton gezegeni Aslan burcunda yani 12. evinde. Cesareti ve hayatında tüm olmasını istediği şeylerin listesi Aslan burcu ile ilintili.

Başak burcunun çok iyi bir analiz yeteneği ve Aslan burcunun da çok iyi koordinasyon, yönetim yeteneği kazandırdığını da unutmadan ekleyeyim.

Hayatı mücadele ile geçmiş bu iki güzel insanın başarıları da ortadadır. Eğitimleri, kültürleri, kendilerini yetiştirmeleri hatta başka meslektaşlarının öğretmeni olmaları açısından hem takdir edilmeleri hem de toplumumuzda çok sevilmeleri bence en önemli ölçü olmalıdır. CHP artık kendisinde bir açılım yapmalıdır. Tabi bu açılım malum AKP açılımı gibi değil açılımın ne olduğunu cümle aleme gösterir nitelikte olmalı ve önümüzdeki genel seçimlere CHP yeni bir genel başkan ile girmelidir. Bu makama bence en uygun isim de Güldal Mumcu dur.

Sayın Deniz Baykal rahmetli Ecevit’in düştüğü hataya düşmemelidir. Bazı makamlar yerinde ve zamanında boşaltılğında boşaltan daha bir değer kazanır. Dede araç sürme konusunda inatçı olursa torunları araba kullanamadığından hiç şoför yetişmez o ailede. Dede o kuru inadıyla ailesine zarar vermiş olur. Vakti geldiğinde genç şoförler yetiştirilip direksiyona geçirilmelidir.

Parti küçülürse küçülsün, batarsa batsın nasıl olsa seçim giderlerini devletten alıyoruz mantığıyla siyasetçi olabilirsiniz ama asla devlet adamı olamazsınız. Parti size emanettir. Şimdi o makamı Güldal Mumcu gibi bir isime emanet olarak bırakın ki, sizde halkın hafızasında basit bir siyasetçi olarak değil bir devlet adamı olarak kalın. Makamınızı vaktinde hak edene devredin ki, Sarıgüller, kırmızıgüller, morgüller ortalıkta dolaşıp Okyanus ötesinin kirli oyunlarında el tavalığı yapmasınlar.

Rahmetli Ecevit başbakanlığını hastalandığında vaktinde bırakmasını bilseydi bugün onun ölüm tarihini tv den öğreniyor olmazdık çünkü unutmazdık.

07 Şubat 2010 Pazar

UĞUR ÖZALTIN

Güldal Mumcu CHP Genel Başkanlığına Yakışıyor” hakkında 4 yorum

 1. Halil DAĞ

  Güzel bir dilek.
  Ancak iktidarın değirmenine -farkında olmadan da olsa- su taşıyan bir yazı olduğu fikrindeyim.
  Zaten büyüme sorunu yaşayan CHP için ikinci bir Sarıgül çıkmasını istiyorsunuz…

  Parti liderliği ile iyi insan olmak çok farklı şeylerdir.

 2. Uğur ÖZALTIN Yazar

  Halil bey yorumunuza teşekkür ederim.
  Kaygılarınızı anlıyorum.
  Ama niyetim kesinlikle AKP ye su taşımak değil.

  CHP Sayın Baykal ile artık gidemez. Bunu anlamak gerek bilhassa sayın Baykal anlamalı.

  CHP nin Güldal Mumcu ile küçüleceğini hiç zannetmiyorum aksine oy patlaması yapar hatta CHP-DSP sandıkta birleşir.

  Güldal Mumcu nun kişilik güzelliğinden ve bayan oluşundan dolayı liberal ve yumuşak sağ dan hatta AKP den bile oy alacağını sanıyorum

  Güldal Mumcu bu işi başarabilecek bir yapıda olduğunu bu makalemi yazma hazırlığı yaparken onun hakkındaki yaptığım araştırmalarda gördüm. Zaten bunu görmeseydim bu makaleyi yazmazdım inanın.

  Sayın Baykal artık inatçı bir dede olmamalıdır

  Mustafa Sarıgül meselesi ortadadır. Varacağı yer de Cem Uzan ın akibetidir. Aklı olan ona oy vermez

 3. Halil DAĞ

  Uğur Bey,
  Ben sizin öyle bir niyette olduğunuza asla ihtimal vermedim zaten.
  Fakat sağda ve soldaki akim kalmaya mahkum bu tip girişimlerin hepsi merkezi parçalama görevi görmüştür.

 4. Uğur ÖZALTIN Yazar

  Mustafa Sarıgül zaten CHP içindeykende bir şey değildi.

  Ben SAYIN gÜLDAL mUMCU NUN İLLAKİ BEN GENEL BAŞKAN OLACAĞIM DEYİM bAYKAL İLE BOĞAZ BOĞAZA GELMESİ GİBİ BİR DÜŞÜNCE GELİŞTİRMEDİM KAFAMDA.

  sAYIN bAYKAL BU OLGUNLUĞU GÖSTEREREK VE gÜLDAL mUMCU HANIMI TEK ADAY GÖSTEREK tüm kongre salonunda CHP nin bir açılım yapmasını istiyorum

  Sarıgül olayı çok farklı bir olaydı ve didişme olarak kaldı zaten

Bir cevap yazın