Eki 24 2009

Bir 19 Daha Kaderimizde Belirdi

Published by at 00:03 under Uğur ÖZALTIN

yazdır / print
19 Ekim 2009 pazartesi günü bir milattır. Tıpkı 19 Mayıs 1919 pazartesi günü olduğu gibi. Ogün Samsun rıhtımına bir umut yanaşmıştı bugün ise tam 90 yıl sonra Türk halkının yine içi kanadı, kanatıldı. Türk halkı yine kendi kaderiyle baş başa olduğunu idrak etti. 90 yıl öncede İstanbul dakilere umut bağlamanın acısını acı bir şekilde yaşamıştı. O gün İngiliz mandasını kabul etmeye yeltenenler bugün başka mandaları arar halde. Dün Ankara da bir güneş doğurabilmiş bir Türk halkı bugün yine nefsi müdafa derdine düşmüş halde.

19 Ekim 2009 pazartesi günü bir milattır. Nefsi müdafaanın kendisine hak olduğunun açıkça idrak edildiği ve televizyonlarda pkk terör örgütü mensuplarının hacı karşılanır gibi davul zurnalarla Çiçeklerle karşılandığı gündür. Teröristlik suç olmaktan çıkarılmıştır. Pişman olmadığını açıkça beyan edenleri affetmek olmaz. Aynen 90 yıl öncesi olduğu gibi Türk halkı bir var olma veya yok olma kararını vermek zorunda olduğu günlere gelmiştir.

Hükümetin içinden bakanlardan hatta milletvekillerinden bir pretestoyu çok bekledim doğrusu. Televizyondaki terörist karşılamasından rahatsız olmuş, midesi bulanmış, Çanakkale de dedelerinin kemiklerini nasıl sızlattıklarını yüreğinde hissedebilmiş ve o gün daha AKP den İSTİFA EDİYORUM diyen bir vicdan aradı gözlerim. Ama ne bakanlar ne de milletvekilleri vehameti farkında bile olmadıklarını topu DTP nin üstüne atarak gösterdiler.

DTP iktidarda değildi ki, siz hükümetsiniz. Evet onlar ŞARK UYANIKLIĞI yapmış olsalarda siz GARP UYKUSUNDA olmamanız gerekirdi.

PKK madem ki artık illegallikten hükümet eliyle ve hukuk tavuk yapılarak çıkarılmıştır, nefsi müdafa hakkını Türk halkı kullanmalıdır. TKK –Türk Kurtuluş Kuvvetleri- kurulmalıdır.

90 yıl önce umudunu İstanbul hükümetinden kesenlerin var olma mücadelesini Anadoludan başlattıkları gibi yine aynı mücadele TKK organizasyonuyla yapılandırılmalı ve AB demokrasi masallarına veya ekonomik tehditlerine boyun eğilmemelidir. Ayrıca aklın başa toplanıp önümüzdeki seçimlerde oyları bölmeden bu hükümetin demokratik yollardan alaşağı edilmesi sağlanmalıdır.

Önümüzdeki günlerde Avrupa dan uçakla gelecek teröristlarin İstanbul karşılaması merakla beklenmektedir. Bakalım o gün televizyonlarda neleri seyredeceğiz. Havaalanına yığılacak 100-200 bin kişi nasıl bir kutlamalarla bu hainleri kucaklayıp öpecekler. Devletin savcıları hakimleri hukuku nasıl tavuk yapacaklar. Seçim otobüslarinde militan kıyafetliler nasıl bir İstanbul turu atacaklar.

90 yıl önce de İngiliz gemisine binip kaçan bir gafile bel bağlayan şaşılar vardı ama Ankara da TBMM bir güneş gibi doğmuştu. Bugün yine TBMM de bir güneş doğması için tüm Türkler iş başına. Gaflet Türk e yakışmaz.

2 responses so far

2 Responses to “Bir 19 Daha Kaderimizde Belirdi”

 1. Halil DAĞon 24 Eki 2009 at 12:41

  28 ekim günü gelecek 29 ekimi zehir edecekler.

  bunların hepsi devletler arasında savaş ilanıdır. söz konusu olan kendi vatandaşın ise vatana ihanet suçudur ve cezası da idamdır.
  idam kanunlarda kaldırılmış olsa bile yaşananların vicdanımızdaki tek karşılığı budur…

 2. Uğur ÖZALTINon 24 Eki 2009 at 13:09

  İdam cezasını bilerek kaldırttılar çünkü planlarını çok ayrıntılı ve ince hesaplamışlar.

  28 ekim tarihini de cımbızla çeker gibi almışlar evet 29 ekimi zehir edecekler.

  Bu kadar gaflet, dalalet ve hıyanete bu ülke dayanamaz, bu halk dayanamaz. İstanbul facianın eşiğinde.

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.