Bülent Arınç Ve İlker Başbuğ

yazdır / print
Orgeneral İlker Başbuğ, Trabzon da Oruç reis fırkateyninde basın toplantısı yapmıştı.

Başbuğ, basın açıklaması için Trabzon ve Oruç Reis’i neden seçtiği konusunda da ‘Basınla bu görüşmeyi uzun süredir yapmayı arzu ediyordum. Niye Trabzon’da yaptığımın da özel bir anlamı var. Herhalde anladınız. Trabzon önemli’ dedi. Firkateyne ismini veren Oruç Reis, Türk denizcilik tarihinde önemli bir yere sahip. Cezayir’i fetheden Oruç Reis, Barbaros Hayreddin Paşa’nın da ağabeyi.

TSK’ya karşı ‘asimetrik harekat’ yürütenlere seslenen Başbuğ ‘Bulunduğunuz yer, yol doğru değil. TSK suçluları korumaz. Terör olaylarını TSK ile ilişkilendirmeyi PKK yapabilir’ dedi. GENELKURMAY Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ‘Denizlerin Hakimi’ olarak bilinen TCG Oruç Reis firkateyninde basın toplantısı düzenledi. Sert mesajlar içeren konuşmasında Tokat’ta verilen 7 şehide ve Ergenekon davasına göndermelerde.

Oruç Reis kimdir peki ?

Barboros Hayrettin Paşa nın ağabeyidir. Ege denizini Akdenizi Türk gölü yapmış Rodos – Malta şövalyeleri’ne esir düşmüş ve kurtulmuş yiğit bir savaşçıdır. Rodos ve Girit adalarında kök söktürmiştür.

Bülent Arınç ise Girit kökenli İzmir Menemen de Kubilay olayının faili Derviş Mehmetin torunudur. Bu sahte şeyh, Manisa’yı Haçlılara satan ve 9 Eylül 1922 sabahı Yunanistan’a kaçan Manisa valisi Hüsnü Efendi’nin kuzeni bulunmaktaymış! Ki sonra Hüsnüyadis ismini almış. Bunlar Haçlı Hıristiyanlarla ve Yunanlılarla işbirliği yapsa da aslında Yahudi dönmesi oldukları anlaşılmış. Bu şahısların konumuzla ne ilişkisi mi var? Çok küçük bir detay: Derviş Mehmet, Bülent Arınç’ın dedesidir. Bu bilgiler Bak: A. Nedim Çakmak, İşgal Günlerindeki İşbirlikçiler, Hüsnü Yadis Hortladı, Kum Saati Yayınları.

İlker Başbuğ Trabzon’da konuştuktan 1 hafta sonra BÜLENT ARINÇ’A SUİKAST hikayeleri televizyonlarda vıcık vıcık. Suikastı yeltenenler de bir yüzbaşı ve bir binbaşıymış. Biri yakalandığında Bülent Arınç’ın adresinin yazılı olduğu kağıdı yemeye yutmaya uğraşmış felan.

İlker Başbuğ’un Trabzon da ki açıklamalarına böyle bir cevap hazırlanmış. Ekranlar da da sabah akşam porsiyon porsiyon halka yutturuluyor. Yani kısaca mesaj şu : Sen oruçreis de konuşursan bizde nihavent makamından iki subayla cevap veririz.Menemen tadında yemekler hazırlar yuttururuz.

22 Aralık 2009 Salı

UĞUR ÖZALTIN

Bir cevap yazın