Kas 01 2009

Erken Seçim Yakındır

Published by at 00:02 under Uğur ÖZALTIN

yazdır / print
ERKEN SEÇİM YAKINDIR

 DP, DYP BİR BİRLEŞME

 Demokrat parti ANAP ile birleşti bugün ve gelecekte DYP ile de bir birleşme gerçekleştirebilirse önümüzdeki seçimlerin çok şenlikli geçeceği söylenebilir.

.ANAP suni döllenme ile hamile bırakılmış bir kolonlama parti idi ve 26 yaşında vefat etti. Ruhuna fatiha diyecem ama pek fatiha okumakta gelmiyor içimden nedense.

 ANAP-DYP birleşme rezaleti yaşanmıştı geçmişte. Erkan Mumcu bu birleşmeyi dinamitledi mi acaba diyesim geliyor. AKP den sırf bu iş için yollanmış olabileceğini düşünüyorum. Eğer bu tezim başka bir AKP den ayrılan başka bir parti başkanı ile yine bir birleşme fiyaskosu yaşanırsa ispatlanmış olacak. Kimi ima ettiğimi sanırım anladınız.

 Siyaset çok iğrenç de olabiliyor bazen. İnançlarla çelişebiliyor, ahlak ile çelişebiliyor. Tuzaklar kurmayı çok iyi bilmek gerek siyasette. Kurulmuş tuzakları da görmek şart tabi. Her kurulan yeni partiye bir sessiz mayın gömmek, bir canlı torpil salvo ateşlemek, telekulaklar yerleştirmek siyasetin usullerindendir. Yeri ve zamanı geldiğinde gömülmüş mayınlar birilerinin kucağında patlatılır. Oy devşirilir.

 DP DYP ile de birleşebilirse AKP nin sıkıntıları artacaktır. Ama asker den ve CHP den yine destek çıkan gelişmeler AKP ye yarayacaktır. Seçimler yaklaştıkça gömülü mayınlar acımasızca parti koridorlarında skandal skandal başlıklarıyla patlayabilir. Yine hacca gitmek isteyen bir ihtiyar ile alay eden bir CHP li çok oy devşirtir doğrusu.

 AKP nin bu bölünmüşlüklerden yine karlı çıkacağı muhakkaktır fakat DP nin başında Demirel ve Cindoruk var. Siyasette kolay gol yiyecek adamlar değiller. Ekim de olacağına inandığım Seçimlerdenkoalisyon çıkacağını tahmin ediyorum.

31 Ekim 2009 Cumartesi

UĞUR ÖZALTIN

4 responses so far

4 Responses to “Erken Seçim Yakındır”

 1. Halil DAĞon 01 Kas 2009 at 01:37

  Erken seçim bağıra bağıra geliyor gibi bir hal var.
  Bakalım bu sefer neyle aldatılacak bu halk.
  Ama ben Aysun Kayacı’yı seviyorum.

 2. ahmet fidanon 01 Kas 2009 at 06:29

  Nereden çıkarıyorsunuz erken seçimi.
  Ben şahsen gündemden erken seçime yönelik önemli birşey okuyamıyorum.

  Hele ki miadı dolmuş Demirel ve Cindoruk’tan nasıl böyle bir ümit beklersiniz buna da şaşıyorum sadece.
  Yazık ki ne yazık. Ümitler Cindoruğa kalmış.

 3. Uğur ÖZALTINon 01 Kas 2009 at 14:27

  Yok yok ben Cindoruk tan medet umanlardan değilim hocam
  Seçimlerin daha şenlikli olacağını tahmin ediyorum
  Allah bir iktidara CHP gibi anamuhalefet nasip etsin diyeceğim. Çünkü kndi kendisine çelmeler attı, kendi kalesine goller attı.

  Demire ve Cindoruk sayın Baykal gibi değiller. Gol atmayı bilirler.

  Osman Pamukoğlu da ayrı bir renk olabilir tabi.

  Ama seçimlerin normal tarihinden önce yapılacağını kuvvetle tahmin ediyorum. Çünkü hükümet açılım konusunda başlangıçta büyük teknik hatalar yaptı. DTP yi güçlendirdi, buna mukabil Türk ve batı oylarını çok düşürdü.İsrail ile kayıkçı kavgası da kurtaramayacak hükümeti

 4. Hazal Seyitoğluon 02 Kas 2009 at 10:30

  2007 ve 2008’de zamanında gerçekleşen seçimleri ve bu seçimler için yapılan “erken seçim” spekülasyonlarını hatırlatırım.
  Saygılarımla,

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.