Liberaller ve CIA Sözcüleri Devrede

yazdır / print
Amerikan gladyosunun Türk Ordusu ile sürdürdüğü savaşın neresindeyiz? Bundan böyle, nasıl gelişmeler olabilirAsimetrik olarak sürdürülen savaşın, Kozmik Oda Mevziini kaybeden Ordu Amerika’ya karşı başka bir mevziide tutunmaya çalışıyor. Hala savunmada.

AKP iktidarı kurumlar arası savaş yoktur diye dursun,( RTE’nın mezarlıklarda ıslık çalmasıdır) durumun vahametini anlayan liberaller devrede.

Orduya karşı sürdürülen tertip, ordunun kumanda kademesinde bir çatlak yaratamamıştır. Koşaner Paşa ve Başbuğ’un birlikte Tayyip’e gitmeleri bunu göstermektedir.

Buradan şunu anlıyoruz; hem CIA, hem MOSAD saldırmakta kararlıdırlar. Buna karşın, Ordu da bu saldırıyı defetmekte kararlıdır.

Ordu ve CIA/Fethullah arasında kalan RTE ne yapacağını bilemeyen aracı durumdadır.

Siyasi iktidarın temel ittifaklarından liberaller, köşeye sıkışan ordunun, bundan sonrasında demokrasi falan dinlemeyip, saldıracağı kuşkusuna kapılmışlardır. Bu sebepten peygamberliğe soyundukları görülmektedir.

Hürriyet, Vatan, Milliyet Gazetelerinin belli başlı yazarları şunu söylemeye başladılar.

“Ordunun vesayeti olmasın, bunu anladık, buna karşı sivil darbe de olmasın.

Buradan Türkiye’deki Amerika’ya bir mesaj var. Bakın, bu tertibi, erken zamanda, daha ileri götürürseniz, işler iyice karışır. Ordu savunmadan çıkar, saldırıya geçer. Halk da destek verir, sizde şimdiye kadar kazandığınız mevzilerden geri çekilirsiniz. Biz liberaller de bu işten zararlı çıkarız.”  Yani frene basın, çarpacağız diyorlar.

CIA’nin Türkiye sözcüsü Ahmet Altan tertibin daha da ileri götürülmesinden yanadır.

Amerika’nın Türkiye’deki gücünü arkasına alan Ahmet şu tehdidi yapabilmektedir.

Ey Tayyip AKP içinde Ergenekon işini yavaşlatalım diyenlere kulak asarsan, CIA’yi kastederek seni fiziki olarak ortadan kaldırırlar.

Ahmet içinde yaşadığımız savaşın, kendileri bakımından olmazsa olmazını ortaya koymaktadır.

CIA, Tayip’in aradaki bir güç değil, Eşbaşkanlığın gereğini yerine getiren birisi olmasını istemektedir.

Amerika ile Ordu arasındaki savaşı; hükümet ile ordu arasındaki bir savaş sananlara yanarım.

Hükümete bir yandan Amerika bastırıyor. Görevini yap diyor. Öte yandan halk ve Ordu ne oluyoruz diyor.  İktidar Amerika’dan yana yer aldıkça, hem ordudan hem halktan tepki geliyor.

Yönetilemeyen bir Türkiye, işte vahametin kendisi budur.

İşsizlik, pahalılık, ulusal pazarlarımızın yabancıların eline geçmiş olması bunlar kimsenin umurunda değil. Varsa yoksa Amerika’nın talimatları.

Ancak, milli, bir iktidar buna son verebilir.

Onlar değil, biz kazanacağız.

Bir cevap yazın