Etiket arşivi: değişim

Modernleşen Muhafazakarlık, Totaliterleşen Ulusalcılık!

Türkiye’nin Siyasi Dönüşümü, Muhafazakarlığın Modernleşmesi ve  Ulusalcılığın Totaliterlesmesi

Son çeyrekte cumhuriyet Türkiye’si büyük bir metamorfoz yasıyor. Bu konuda toplumun bütün kesimleri hemfikir. Ancak algılarımızla olayı farklı şekillerde yorumlayabiliyor veya etkilendiğimiz araçların bizi boyadığı renklerin Okumaya devam et

Sendikalarda Yeni Trend: Sosyal Faaliyet Sendikacılığı

Daha önceki yazılarımda bir çok defa sendikaların ölümünden bahsetmiştim. Sendikaların, bundan yirmi otuz sene önceki fonksiyonuna göre, neredeyse bütünüyle fonksiyonunu kaybedeceğine değinmiştik.

on yıl içinde başlamak üzere, bütün dünyada sendikalar yok olmadan önce fonksiyon değiştirecektir. Okumaya devam et

Siyasal Gastronomi!

tmer-avci-bilgiaginet.JPG 

Tamer AVCI

TÜRKİSTAN NOTLARI

Takiyesiz cağ kebabını,takiyeli somon balığına tercih eden siyasal gastronomi:

Siyasal yazılar yazmayı çok istemiyorum. Ama o kadar rahatsız edici olay yaşanıyor ki ülkemizde.Birini görmezsen ,diğerini mecburen gorüp bir tepki vermek istiyorsun.

Cumhurbaşkanlığı makamına gelen kişinin, gelme biçimi gelişinde yaşadığı problemler, sonraki halkın seçmesi yönündeki refarandumda çıkan sonuç, içerisinden geldiği partinin, ülkenin yarısının desteğini almış olmasi, yapıcı ve bütünleştirici bir çaba icerisinde olması,yapılan bütün anketlerde en sevilen lider olarak da yaptığı açılımlar Okumaya devam et

Sendikalardaki Değişim: Sosyal Faaliyet Sendikacılığı

Cybersapience insan topluluğunun psikolojik ve sosyolojik altyapılarından yer yer bahsetmiştik. Bu kapsamda, sendikaların ölümünden bahsetmiştik. Sendikaların, bundan on sene önceki fonksiyonuna göre, bütünüyle fonksiyonunu kaybedeceğinden bahsetmiştik.

Önümüzdeki on yıl içinde başlamak üzere, bütün dünyada sendikalar yok olmadan önce fonksiyon Okumaya devam et