Etiket arşivi: editörden

A Few Thing About Next Issue and Publications | Gelecek Sayı ve Yayınlarımıza İlişkin Birkaç Husus

 

 

Yayın Kurulu Adına

Dr. Ahmet FİDAN

A Few Thing About Next Issue and Publications

From the Editor

A Few Issues About Urbanization Process

We are together again in the 33rd issue. While people is continually increasing, the increases of individual prosperity is not rising in a capitalizm spiral, unfortunately. The living of consumer society in a rate of cultivating fund, but never getting strong prediction and plan continues unfortunately. However, illiterate and poor individuals make a lot of babies and educated and wealthy persons make a few babies, therefore we are concerned about complex demographic contents of the world population. This progress is naturally able to turn wasteyard in the earth.

Okumaya devam et

Gündem: Doğal Afetler, Depremler ve Sivil Anayasa Süreci İle Geçen Bir Yılın Ardından

Editörden

Değerli okurlarımız;

Dünyadan:

2011 yılının son çeyreği, Van depreminin acısı ve Türk Anayasa tarihi açısından sivil Anayasa çalışmalarıyla geçti. Her yıl yeni bir umutla girilen 2011 Türkiye için olduğu gibi dünya için de pek mutluluklar getir(e)medi.

Bir taraftan yinelenen (sözde) küresel kriz, bir taraftan da yılın son çeyreğinde iyice alevlenen “Arap Baharı” furyası dünya gündemini meşgul ederken, Türkiye de (kim ne derse desin)  bölgedeki aktör rolünü oynamaya devam etti. Düne kadar Arap Ülkelerinin bile kaale almadığı Türkiye bu gün için sadece Ortadoğu ve Arap ülkeleri için değil aynı zamanda Avrupa ülkelerinin de imrenerek baktığı bir ükle haline gelmiştir. Bu gün Türkiye bölgedeki ağırlığını ve etkisini gittikçe artırmaktadır.

Doğal Afetler, Depremler Acı Reçete:

Dünyada Uzakdoğul ve Filipinlerdeki tsunami ve bölgesel sel felaketleri kentsel alanların doğal afetlere karşı çaresizliğini bir kere daha ortaya koydu. Çernobil kadar büyük çaplı radyoaktif sızıntı olduğu sonunda kabul edildi. Okumaya devam et

Sağlık, Hoşgörü ve Barış İçinde Nice Bayramlar!

Saygıdeğer ve sevgili okurlarımızın ve yazarlarımızın Mübarek Kurban Bayramlarını tebrik eder, daha paylaşımcı, daha hoşgörülü barış içinde şeker tadında geçmesini temenni eder esenlikler dileriz.

www.bilgiagi.net / www.yazarportal.com net / www.yazibankasi.com net / www.gazeteweb.net

Ek Bilgi: Yazar e postalarımız henüz aktifleşmemiştir. Bu konuda yazar ve okurlarımızdan gösterdikleri Okumaya devam et

Mardin Katliamı

Mardin’in Mazıdağı Bilge Köyü’nde bir  düğüne kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıda 44 kişi hayatını kaybetmiştir.

Evrensel bir bela olan terörü bir kez daha lanetliyor, masum halkımıza yapılan saldırıda hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza BİLGİ AĞI ailesi olarak baş sağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.

İyi İle Kötü Arasında İrice Bir Fark Var!!!

Sayın okurlarımız ve takipçilerimiz,

Site yönetim panelimiz kötü niyetli kişilerce bloke edilmiş ve kısa zamanda duruma müdahale edilmiştir.

Şunu algılamak mümkün değildir. Burada takdir edersiniz ki bilgilerimizi paylaşıyoruz. Yazarlarımız kendi görüş ve düşüncelerini özverilice ortaya koymakta. Okumaya devam et

Kurban Bayramımız Mübarek Olsun!

evrim-sezgin-wwwbilgiaginet.PNG

EDİTÖRDEN

Küresel egemen güçlerin dayattıkları ve zorla sokmayı başardıkları eknomik kriz psikolojisi içinde, maalesef mutlulukların içimizde kaldığı bu günlerde yüzlerimizde tebessüm oluşturacak güzel haberler duymak dileğiyle bütün Türk İslam dünyasının kurban bayramını tebrik eder sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.

Öğretmenlerimizi Saygıyla Anıyoruz

EDİTÖRDEN

Bir ülkenin kalkınmışlık göstergelerinden biridir genel bütçe içinde eğitime ayrılan pay. Ülkemizin genel bütçeden eğitime ayırdığı pay belli. Rakamlar unutulur ama oranlar unutulmaz. Şunu hemen peşinen belirtelim ki, eğitime bütçeden ayrılan pay açısından maalesef III. dünya ülkelerinden çok daha gerilerde olduğumuz ortada.

Durum bu halde olunca, 24 Kasım’da öğretmenlerimiz için ve eğitim için çok da iyimser Okumaya devam et