Kategori arşivi: M. Ünsal KÖKSAL

M. Ünsal KÖKSAL ın Tüm Yazılarını Göster

Siyasi Partilerde Usulsüzlükler-I (Mali İşler)

Siyasal Partilerin Mali İşleri: 

Siyasi partilerin mali işleri, Siyasi partiler kanunumuzun üçüncü  kısmında beş bölüm altında düzenlenmiştir.Birinci bölümde siyasi partilerin gelir kaynakları 61 – 69. maddeler arasında sıra ile sayılmıştır.Bunlar :

a) Parti üyelerinden alınacak giriş aidatı ile üyelik aidatı, Okumaya devam et

Siyasete Çözüm Önerileri-IV (Üyelik Güvencesi)

Siyasete çözüm önerileri yazı dizisinin bu bölümünde, siyasi parti üyeliğinin güvence altına alınması gerektiği konusunu irdelemek istiyorum. Zira yaşanan gerçekler siyasi parti üyeliğinin güvence altında olmadığını göstermektedir.

Yazı dizimin ikinci bölümünde siyasi partilere üye olmanın yargı denetimine alınması gerektiğini ve bunun yöntemini Okumaya devam et

TRT DÜ

Özel medya kuruluşlarından hemen her iktidar döneminde şikayetler olur. Hükümet edenlerin düşüncesi, her zaman; bu bir kısım medya bize karşı yayın yapıyor olmuştur. Her iktidar döneminde yandaş medya da, karşıt medya da işine bakar. Gül gibi geçinemeseler de kendi doğruları çerçevesinde halkın haber alma özgürlüğüne katkı sağlarlar.Ve her zaman da bu özel kanalları izleyenler,bu kanalların kimin yanında olduğunu tahmin Okumaya devam et

Petrol Soygunu

11 temmuz 2008 günü dünya petrol fiyatları açısından çok önemli bir gündü. Zira petrol piyasasında ilk defa brent türü petrol 147,27 $ fiyatı görüyordu. Bu sırada 1 $ ise 1,2139 Ytl’den işlem görmekteydi.Yani bir varil ham petrol’ün Türk lirası cinsinden fiyatı 178,771 Ytl oluyordu.Bu sırada Ankara’da 95 oktan kurşunsuz benzinin perakende satış fiyatı 3,54 Ytl idi.Yani 2,92 $

Gelelim 6 kasım 2008 gününe.Dünya ekonomik krizi’nin devamı olmak üzere yine brent Okumaya devam et

St. Paulus Hakkındaki Yanlışı Düzeltelim

Bilindiği gibi Tarsus’tan bahsedildiği zaman Aziz Paulus’tan da illaki söz edilir. Bu güne kadar Saint Paulus’la ilgili kim konuşma yapacak olsa hemen onun Hazreti İsa’nın 12 havarisinden birisi olduğunu söyleyiverir.

Bu çok büyük bir yanlıştır.Zira St.Paulus ile Hazreti İsa hiçbir zaman karşı karşıya gelmemişlerdir. Leonardo da Vinci’nin meşhur “son yemek”(1) isimli tablosunda Hazreti İsa ve 12 havarisi resmedilmiştir.

Bu son yemekten sonra havarilerden birisi İsa’ya ihanet eder ve Romalı askerlerce tutuklanmasını sağlar.
Bu yemekte Hazreti İsa’nın havarileri olarak şu isimler vardır: Okumaya devam et

Siyasete Çözüm Önerileri ııı (Parti Yönetimi)

Her siyasi partinin ilk kademe örgütlenmesi beldelermiş gibi görülmesine rağmen hukuki olarak ilçelerdir. Zira kongre süreçleri beldelerden değil, ilçelerden başlamaktadır. Belde yönetimleri ise ilçe yönetim kurulları tarafından atanmaktadır. Yani demokrasi (!) ilçelerden başlamaktadır.

Siyasi Partiler Yasamızı inceleyenler görmüşlerdir. Birinci kısım Okumaya devam et